MCA Canal 2024

Основні виклики у роботі продакт-менеджера і як їх подолати Частина 1

Важливо впливати не тільки на підлеглих, але і на тих, хто менеджеру безпосередньо не підлеглий, щоб мати необхідну підтримку і допомогу в рішенні задач своєї організації. Ці люди істотно відрізняються від менеджера за статусом й інтересами, і він повинен володіти специфічними здібностями і якостями, що сприяють підвищенню довіри і поваги з боку тих, з ким він вступає у відносини. Для менеджера дуже важливе уміння тримати в голові велику кількість інформації, координувати її, вибирати головне, приймати важливі рішення навчальний проект це і нести за них відповідальність. Менеджер має бути хорошим організатором, уміти мотивувати співробітників і управляти ними. Такий керівник повинен уміти знаходити шляхи і методи для підвищення прибутку підприємства, оптимізації його роботи. У частині 2, як писав вище, поговоримо про суто продкутові задачі.Щоправда, Сергій, краще одразу визначитися з термінами.

Проблема #3. Комунікація та довіра

Також, деякі переходять на позиції Delivery Manager або Product Manager, де вони спеціалізуються на управлінні постачанням або виробництвом продуктів, відповідно. Робота менеджера проєкту пов’язана безпосередньо з процесом розробки/оновлення/вдосконалення продукту, організацією та контролем усіх необхідних етапів. Наприклад, коли менеджер продукту приймає рішення про оновлення додатка, менеджер проєкту створює оптимальний план виконання цієї задачі з точними строками, ресурсами та втілює його на практиці. Сфера інформаційних технологій овіяна багатьма стереотипами. Наприклад, що для успішної кар’єри в ІТ обов’язково бути «технарем» та вміти писати код.

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Основне завдання продакт-менеджера – це створення продукту, який не тільки розв’язує проблеми клієнтів, а й приносить прибуток компанії. І, наостанок, встановіть періодичність відслідковування прогресу цілей. Наприклад, наша команда оновлює прогрес з OKR раз на два тижні, перед кожним плануванням спринта.

Переваги IT-сфери для розвитку кар’єри

Це можуть бути тренінги, семінари або залучення тренера з комунікацій на постійній основі. Також обов’язково комунікуйте з іншими командами та стейкхолдерам щодо розробки спільної стратегії розвитку продукту, визначення показників успіху та надання пріоритетів в ухваленні рішень. У цій статті я описав те, що вважаю ключовими викликами у своїй роботі і що знайшло підтвердження в словах моїх колег, продакт-менеджерів в Україні та за її межами. Один із поширених стереотипів, що продакт-менеджер — це голос клієнта у компанії, його адвокат. Звучить красиво, але в реальності продакт постійно балансує між інтересами клієнтів і потребами бізнесу. Круглі столи, експертні обговорення або прес-конференції за участі експертів організації — це для комунікаційного менеджера додатковий інструмент просування.

Чому ці проблеми варто сприймати як можливості

Хоча проєктний менеджер безпосередньо не займається веб-розробкою, він є ключовою фігурою в ІТ-компанії. Адже саме PM несе відповідальність, чи буде продукт реалізований якісно, вчасно та в межах виділеного бюджету. Проджект налагоджує комунікацію із зовнішніми замовниками, керівництвом, командою розробки, складає поетапний план робіт над проєктом, формує задачі виконавцям, слідкує за термінами та якістю їх реалізації. Якщо в процесі роботи виникають якісь проблеми, вирішує їх також project-менеджер. Наприклад, з’ясувалось, що для впровадження всього функціоналу необхідно збільшити бюджет. Проджект організовує переговори з клієнтом, зрозумілою і доступною мовою доносить всі технічні нюанси і намагається довести чому майбутній продукт потребує додаткових фінансів.

Продукт-менеджер: середня зарплата в Україні

Потім створюють MVP, знову тестують, а потім масштабують успішні рішення. Може здатися, що не важливо, звідки ти прийшов у сферу управління продуктом — важливі особисті якості і багатогранний досвід. По суті, ключова прикмета Product Manager — вміння робити правильні висновки зі свого життєвого і професійного досвіду, після чого швидко вчитися на помилках (своїх і чужих). Дуже складно бути професіоналом у всьому перерахованому вище одночасно. Звичайно, product management — складна наука, але ніхто не вимагає опанувати її за один день. Хороших менеджерів потребують багато сучасних підприємств і компаній.

Також проявляйте ініціативу, відразу ж повідомляючи про затримки чи перенесення термінів. Це важливо для того, щоб діяльність різних команд була узгодженою. Джерелом напруги також може слугувати контраст між короткостроковими цілями для генерації додаткового прибутку та фокусом на довгостроковій цінності продукту. Стартапи розпочинають не тільки зелені хлопчики з засохлим молоком на губах, а ще й досвічені стартапери. Коли люди вірять у ваше бачення продукту, вони активніше залучаються, стають його частиною і, зрештою, частиною успіху продукту. Таким чином, учасники команди зростають, досягають успіху і визнання, розвиваються як лідери.

Продакт-менеджер – це фахівець, який займається дослідженням товарів та послуг на споживчому ринку, розробкою стратегії та планів розвитку продукту. Його основне завдання – створити такий продукт, який буде затребуваний у споживача та принесе гроші бізнесу. Простіше кажучи, продакт-менеджер відповідає за успіх бізнесу. Продуктом може бути будь-який товар, але найчастіше це IT-сервіси, програми та програми. На початку я також згадував про різницю між product manager і product owner.

Які риси розвивати і які знання варто підтягувати, залежить від типу вашого проєкту і ваших власних амбіцій та схильностей. Звичайно, нам усім хочеться бути суперменами, які вміють все й одразу, але в житті таке рідко зустрічається. Тому набагато доцільніше поступово розвивати скіли, необхідні для роботи тут і зараз і намагатися в процесі роботи збирати необхідні знання із суміжних галузей. Робота над продуктом передбачає проведення досліджень, розробку, запуск і майстерне жонглювання різноманітними завданнями.

Будь-ласка, напишіть в коментарях або стукайте до мене в Linkedin. Важливо пам’ятати, що розвинути продуктове мислення у команди неможливо за місяць чи два — це тривалий і безперервний процес. Причина в різному майндсеті технічних спеціалістів і менеджерів. Девелопери схильні одразу заглиблюватись у вирішення проблеми з боку технологій, оскільки це зона їхньої відповідальності. Продакти взаємодіють з Engineering, QA, Design, Sales, Marketing, Support, Customer Success, Finance, Legal та багатьма іншими людьми, залежно від структури компанії. Кожен зі стейкхолдерів має власні очікування від продукту, що знаходить відображення в численних запитах до вас.

PM може працювати як вже з наявною командою потрібних фахівців, так і наймати додаткових спеціалістів — in-house працівників чи фрилансерів. Для цього він робить запит HR-менеджеру та контролює процес пошуку кандидатів. Проджект залучений до процесу найму нового співробітника та відповідальний за його швидку адаптацію в колективі.

Неформальний вплив означає постійно аргументувати і мотивувати, і, найважливіше, — «запалювати». Вони з ентузіазмом сприймають нові можливості для змін, діляться, пояснюють та відстоюють свої ідеї; вони підтримують культуру інновацій, обмін інформацією та співпрацю. Важливо завжди пам’ятати, що ви не будуєте продукт, перебуваючи у вакуумі. Напевно, кожен із менеджерів потрапляв у ситуацію, коли цілі його команди залежали і були заблоковані роботою іншої команди. Це включає план проєкту, технічне завдання, структуру роботи та документи щодо оцінки роботи.

Це передбачає, що ви проведете аналіз ринку і зможете протестувати свої гіпотези на цільової аудиторії. Для цього важливо розуміти, що таке кількісні (дані про відвідування сайту, впізнаваність бренду, конверсійність сторінок) і якісні дослідження (опитування, глибинне інтерв’ю, спостереження). Одним із найважливіших етапів у процесі тестування ідей стає випуск MVP (рішення з мінімальним необхідним набором функцій).

Насправді ж, в галузі є місце і історикам, і лінгвістам, і навіть мистецтвознавцям. Головне — опанувати затребувану на ІТ-ринку професію, яка безпосередньо не пов’язана з програмуванням. Пропонуємо огляд найбільш популярних спеціальностей в ІТ, де поглиблені математичні знання не знадобляться.

Фінальна частина продажів — це створення ком’юніті, де користувачі спілкуються, залишають відгуки та зворотний зв’язок для покращення продукту. Для продакт менеджерів ком’юніті є великим джерелом інсайтів. У сьогоднішній статті зібрано такий skills set, щоб заглибитися в контекст ролі продакта, зрозуміти, яких знань не вистачає, де потрібно підтягнути свої вміння для успішної роботи менеджера продуктів у IT.

Без наявності аналітичних навиків менеджеру неможливо грамотно і чітко сформулювати висновки, скласти план чи прийняти ефективне рішення. З обов’язкових якостей виділяють переконливість, цілеспрямованість, стресостійкість, здатність швидко навчатися і обробляти велику кількість інформації, красива і правильна мова, організаторські здібності. Уміння керувати собою й іншими полягають в умінні володіти собою, реально оцінювати свої фізичні можливості, раціонально використовувати енергію, час і навички. Це спритність, здатність генерувати ідеї, спонукати до творчості підлеглих, постійне бажання і готовність переборювати перешкоди, експериментувати, ризикувати, розвивати ініціативу підлеглих.

Робота в кращіх IT командах https://wizardsdev.com/

Exit mobile version